KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13371071
nr 1337 1071
Hildegard Berencreutz
(1866-1946), Sverige
Akvarell, Monogramsignerad 1918, torghandel, 26x35 cm
Hildegard Berencreutz, svensk konstnär och grafiker född i Stockholm 1866, död 1946 i Helsingborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:48:19
100 kr
150 kr
Hildegard Berencreutz
Läs mer om Hildegard Berencreutz